Американський геймер та чорношкірі поляки
May. 20th, 2015 12:26 pm![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)

Ну добре, добре. Я вважаю, що українською треба говорити не по певних днях тиждня, а коли того бажає душа, але напишу сьогодні саме українською. Розповім анекдот із інтернет-життя.
На "Лєнтє.ру" мікросенсація. Американський журналіст засудив слов'янське фентезі за відсутність негрів. У якості постраждалого "слов'янського фентезі" виступила гра "Відьмак 3"(!). Ну, те, що росіяни, як завжди, зробили із мухи літаючого жидорептилоїда - це не анекдот, а констатація факта. Цікавіша та історія, що стоїть за усім цим. "Американський журналіст" виявився звичайним таким задротом Артуром Гізом, що постить у своєму твітері рецензії на фільми та ігри і кошенят. Причому задрот не з тих, хто здатний повзати по гуглу у пошуках історичних паралелей у "Грі престолів" чи аналізувати тактику бойового зорельота, спираючись на орбітальну механіку.
Звичайно, що воно викликало сплеск думок і почуттів. Я обіцяв розповісти анекдот, а не писати філософський трактат, тому просто констатую, що тема "бронєліфчіка" є однією з найгостріших у сучасному фентезі. Так от, народ відреагував (нагадаю, це усе не росіяни). Хтось наполягав на тому, що Артур має право висловлювати свої думки. Хтось крутив пальцем біля скроні. Хтось висловлював розумні думки щодо сутності сучасного фентезі.
Та вам усім, звичайно, цікаво, чи згадали про те, що гра, точніше її літературна основа створювалася на основі польського середньовічча. Згадали. Особисто один із розробників гри, сам з Чехії написав про це Артурові. "Що, тільки Польща?"- здивувався Артур. "Ну, ще трохи Германії та Скандинавії". "І шо, там не було жодної небілої людини у ті часи?". І хтось почав на повному серйозі постити посилання на альбом "Чорношкірі у європейському мистецтві". Ну Європа ж!
Ну, а про слов'янську міфологію можна сказати тільки одне. Зрештою Артур заявив, що він взагалі не знав, що "Відьмак" взагалі за якоюсь книжкою зроблений і не зобовїязаний це знати.