![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)

Хто б навчив наших наукових журналістів перевіряти факти, а людей, які пишуть до Вікіпедії користуватися першоджерелами, а не Лєнтою.ру? Ось уже кілька годин усі джерела порепощують новину про те, що на кометі Лавджоя С/2011 W3 знайдено пари алкоголю і цукру. І навіть у російську Вікипедію хтось встиг внести розповідь про те, що за секунду ця комета викидає у простір стільки ж етилового спирту, скільки міститься у 500 пляшках вина.
Це усе чудово, але питання починають виникати, коли у цих самих журналістів читаєш про те, як же було знайдено ці речовини. Виявляється, що їх виявили за допомогою радіотелескопу у січні 2015 року, коли комета проходила на мінімальній відстані від Землі. Я розумію, що у астродинаміці наші журналісти не розбираються зовсім. Тому не дивуюся, що у жодного із них не виникли сумніви із приводу того, що довгоперіодична комета, яка пройшла перигелій у 2011 році у січні 2015 могла опинитися поблизу нашої планети. Але ж ви хоч статті, які ви перекладаєте читайте уважно. А якщо виникають якісь сумніви, то лізьте у Вікіпедію і читайте не тільки перший рядок. Террі Лавджой на сьогоднішній день відкрив 6 комет. І вони усі називаються кометами Лавджоя, відрізняючись тільки позначенням. С/2011 W3 давно вже летить десь за межами орбіт планет-гігантів. Мова іде про C/2014 Q2, яка була відкрита у 2014 році а перигелій пройшла дійсно у цьому. І на ній дійсно відкрили не тільки цукор та етиловий спирт, але і більш ніж 20 різних органічних сполук.
І у цьому відкритті найцікавіше саме це, бо черговий раз доводить, що простої органіки у космосі більш ніж достатньо і тому питання виникнення живого із неживого - це вже питання виникнення цілих ланцюжків із окремих органічних молекул. Ось цього абсолютно надійно не виявлено ще й досі. Максимальне що є - це сполуки із кількох десятків атомів, але вже навіть це значить, що виникнення життя - нетакий і неймовірний процес.