![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)

Цікаве дослідження групи американських учених опубліковано нещодавно у журналі Nature Neuroscience. Вони досліджували діяльність мозку 126 дорослих людей підчас виконання ними різних когнітивних завдань, тобто завдань, які були пов'язані із процесами осмислення та запам'ятовування. Для аналізу вчені розділили мозок на 268 ділянок, кожна об'ємом біля двох кубічних сантиметрів.
Аналіз показав, що на тих ділянках, які відповідали за рухову активність та зорові навички рисунок активності нейронів був приблизно однаковим в усіх людей. У той самий час активність нейронів на тих ділянках, що відповідають за розумові здібності(переважно це ділянки переднього відділу кори) у різних людей дуже сильно відрізняються.
Що ще цікавіше, при виконанні різних завдань рисунок цієї активності у одних і тих самих людей збігається. Тобто при виконанні різної розумової роботи у нашому мозку виникають стабільні і при цьому унікальні структури, які є настільки унікальними, що можна за ними із певною точністю ідентифікувати людину, хоча до практичного розрізнення людей за допомогою сканування мозку ще далеко.
Одночасно була знайдена кореляція між виміряним у людини рівнем IQ та активністю її мозку підчас виконання когнітивних завдань. Знову ж таки, про вимірювання IQ за допомогою сканування мозку мова не йде. Але факт залишається фактом: у людей, які показують кращі результати за стандартними тестами для вимірювання інтелекту всередині передньої долі мозку та між передньою та середньою долями виникають більш стійкі зв'язки, ніж у тих, хто із такими тестами справляється гірше.
Цікаво також те, що самі дослідники головною сферою застосувань результатів своїх досліджень бачать не визначення інтелекту за скануванням і не ідентифікацію особи за ним, а виявлення природи ряду нейропсихічних захворювань та розробку нових методів їх лікування.